Image default

Apple dhe Google paditen se fshinë lojën Fortnite

Epic Games pretendon se rregullat e dy gjigandëve teknologjikë janë në kundërshtim me ligjet e konkurrencën në Mbretërinë e Bashkuar.

Në anën tjetër, Apple dhe Google thonë se Epic Games ka thyer termat dhe kushtet e tyre duke u përpjekur t’i anashkalojnë sistemet e tyre të pagesave, njofton bbc. Apple tha se veprimi i Epic Games kishte qenë “i pamatur”.

TË ngjajshme

Turqi: Makina e parë fluturuese kombëtare “Xhezeri” pëlqehet shumë nga vizitorët

Radio-Ahireti

Kaq para i fitoi Apple falë pandemisë

Radio-Ahireti

Shpiket Wireless-i më i ri, ndryshim i madh në teknologji

Radio-Ahireti

Facebook mbush 17 vjet

Radio-Ahireti

Paralajmërojnë ekspertët: Trendi më i fundit në TikTok është shumë i rrezikshëm

Radio-Ahireti

Kështu do të duket iPhone 13?

Radio-Ahireti