arrestohen-dy-persona-tё-huaj-dyshuar-per-vjedhje-ne-peje

Arrestohen dy persona tё huaj dyshuar për vjedhje në Pejë

Hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, menjëherë iu kanë përgjigjur vendit tё ngjarjes, tё cilёt kanё marrё masat e nevojshme pёr identifikimin e tё dyshuarve. Pas njё kohe shumё tё shkurtёr kanё ariitur tё identifikojnё dhe arrestojё tё dyshuarit:

· H.A. i lindur më 1994 m/marokian.

· J.B. i lindur më 1993 m/algjerian.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit të shtetit, të dyshuarve iu është caktuar masa e ndalimit policor prej 48 orëve./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Shënohen edhe dy viktima nga coronavirusi, shkon në tre numri i të vdekurve në Kosovë

Radio-Ahireti

Moti: Priten reshje bore dhe shiu gjatë javës

Radio-Ahireti

Varianti britanik në Kosovë, alarm për kujdes dhe respektim të masave

Radio-Ahireti

Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër në Europë sipas Eurostat, të ardhurat për frymë dhe ndryshimi veri-jug

Radio-Ahireti

Haradinaj: Kosova ka interes të fuqizojë kapacitetet operative të Policisë

Radio-Ahireti

Intelektualit nga Drenoci i mbetet peng që nuk kandidoi për deputet me Vetëvendosjen

Radio-Ahireti