Image default

Arrestohen edhe dy persona për vrasjen e 15 vjeçarit në Prizren

Kështu ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Ai ka thënë se dy personat janë arrestuar gjatë së premtes dhe se të dy personat dyshohet se kanë ndihmuar dorasin në fshehjen e dëshmive të ngjarjes tragjike që ndodhi të hënën e javës që lamë pas.

“Të premten janë arrestuar dy persona, njëri është i lindur 2003 një 2004 dhe janë të dyshuar që kanë ndihmuar kryesit e vrasjes penale, vrasje, të cilët kanë fshehur faktet. Këta i kanë ndihmuar me fsheh armën. Ata me vendim të prokurorit janë ndaluar për 24 orë meqë janë të mitur”, tha Osmanollaj.

Kujtojmë që për vrasjen e 15 vjeçarit është arrestuar edhe një person të cilit tashmë i është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji.

15 vjeçari humbi jetën si pasojë e plagëve të marra nga thika pas një përleshjeje që kishte ndodhur mes të rinjve në këtë komunë.  /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Parlamenti i Holandës miraton shtetrrethimin kundër COVID-19

Radio-Ahireti

Biden: Të hënën do të bëjmë një njoftim për Arabinë Saudite

Radio-Ahireti

​16 ankesa në PZAP për ditën e zgjedhjeve

Radio-Ahireti

Asambleistja e AAK-së në Pejë aderon në PDK

Radio-Ahireti

Rishqyrtimi i Ambasadës në Izrael, Hoxhaj thotë se Konjufca është i ri në këtë sport e s’merr vesh

Radio-Ahireti

“Në VV ka ish-terrorist, ish-ekstremist, ish-PDK” – Arben Gashi godet partinë e Kurtit

Radio-Ahireti