arrestohen-tete-zyrtare-policore,-keqperdoren-deryren

Arrestohen tetë zyrtarë policorë, keqpërdorën deryrën

Në vazhdën e aksioneve të Prokurorisë Themelore të Prishtinës, është edhe aksioni i sotëm ku u arrestuan tetë zyrtarë policorë.

Në aksionin e sotëm të zhvilluar në bashkëpunim të ngushtë me Inspektoratin Policor të Kosovës (IPK) në orët e hershme të mëngjesit janë arrestuar tetë persona, zyrtar policor të cilët dyshohen për veprat penale; “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, sipas nenit 414 të KPRK-së, “Keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës ose autorizimeve publike” neni 195 ”, “Ushtrimi i ndikimit” neni 424, si dhe “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e substance narkotike” sipas nenit 267.

Personat e arrestuar janë me inicialet; D.M, M.G, V.F, V.B, V.SH, R.S, B.J dhe M.K.

Aksioni i sotëm është realizuar edhe falë bashkëpunimit të qytetarëve me Prokurorin e Shtetit dhe IPK-në.​

The post Arrestohen tetë zyrtarë policorë, keqpërdorën deryrën appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

1021 raste të reja, numër rekord viktimash nga COVID-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Turbullohet uji në Liqenin e Badocit, reduktime në Prishtinë, Fushë Kosovë e Obiliq

Radio-Ahireti

Kullat e Jasharëve rrezikojnë shembjen, mbeten nën mëshirën e “fatit”

Radio-Ahireti

Qeveria merr vendim, këto janë masat e reja antiCOVID-19 që zbatohen nga 7 prilli

Radio-Ahireti

SHBA ndihmon me 15 milionë dollarë Palestinën në luftën kundër COVID-19

Radio-Ahireti

Mianmar, vazhdojnë protestat pas ditës më të përgjakshme të demonstratave

Radio-Ahireti