arrestohet-dhe-suspendohet-nje-zyrtar-policor

Arrestohet dhe suspendohet një zyrtar policor

Në komunikatën për media thuhet se rasti është regjistruar në IPK dhe hetuesit janë angazhuar duke ndërmarrë veprime konkrete hetimore lidhur me këtë rast.

Pas disa veprimeve hetimore në konsultim me prokurorinë kompetente, hetuesit e IPK-së kanë arrestuar sot zyrtarin policor (punonjës në Drejtorinë Rajonale në Prishtinë) që ishte i përfshirë në këtë incident.

Arrestimi i tij është bërë me dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale “keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare” kurse me vendim të prokurorit të njëjtit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë si dhe është suspenduar nga detyra.

Veprimet e mëtutjeshme hetimore lidhur me këtë rast për të sqaruar rrethanat e këtij rasti do të vazhdojnë nga hetuesit e IPK-së në konsultim të vazhdueshëm me prokurorin përgjegjës, përfundon komunikata e IPK-së.

TË ngjajshme

Afrim Muçiqi – zyrtarit të MSH-së: A e ngritët zërin kur partitë politike shkelën masat kundër Covid-19?

Radio-Ahireti

Haziri i ashpër me Vjosa Osmanin, thotë se i është bashkuar një liste “marksiste-leniniste”

Radio-Ahireti

Zemaj mirëpret vendimin e Qeverisë për ndarjen e 10 milionë eurove për MSh-në

Radio-Ahireti

Garda Kombëtare e Ajovës uron 13 vjetorin e pavarësisë: Festojmë me partnerët tanë në Kosovë

Radio-Ahireti

Armend Zemaj kërkon shkarkimin e bordit të SHSKUK-së dhe kreut të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Radio-Ahireti

Abdixhiku: Nuk votojmë president partiak, LDK qëndron në opozitë

Radio-Ahireti