autoritetet-italiane-shpetojne-45-imigrante-qe-iu-permbys-anija

Autoritetet italiane shpëtojnë 45 imigrantë që iu përmbys anija

“Për momentin, një total prej 45 burrash janë shpëtuar dhe mbërritën këtë mëngjes në Lampedusa”, kanë njoftuar rojet bregdetare.

Ata nuk kanë dhënë ndonjë informacion shtesë lidhur me kombësinë e imigrantëve të shpëtuar, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Garda Bregdetare ka shtuar së po vazhdon kërkimet për ndonjë person që mund të ketë mbetur në ujë.

Kujtojmë se Italia është destinacioni kryesor i imigrantëve që largohen kryesisht nga Tunizia dhe Libia për të shkuar në Evropë.

TË ngjajshme

Shqiprim Arifi fiton zgjedhjet

Radio-Ahireti

Hynë për të grabitur në një lokal në Deçan, godasin në kokë me mjete të forta punëtoren e arkës

Radio-Ahireti

Studimi nga Izraeli: Vaksina e BioNTech pengon transmentimin e virusit

Radio-Ahireti

Mbi 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Ministria e Infrastrukturës në gjumë, qytetarët aksidentohen si pasojë e rrugës së papastruar nga bora

Radio-Ahireti

CEB do t’i ndihmojë Kosovës në blerjen e vaksinës anti-Covid, Hoxhaj: Duhet të bashkohemi me OBSH-në

Radio-Ahireti