bajqinovci:-opozita-e-ka-shnderruar-kosoven-ne-cernobil

Bajqinovci: Opozita e ka shndërruar Kosovën në Çernobil

Bajqinovci tha se opozita e ka shndërruar Kosovën në Çernobil.

Tutje, ai u shpreh se për korrupsion dhe krim të organizuar krahasohemi me vendet Afrikane dhe të Amerikës Latine.

Shkrimi i plotë:

Opozita po harron se të gjitha raportet ndërkombëtare e paraqesin Kosovën si vendi më i korruptuar. Raporti i Progresit, raporti i Transparency International, raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, pra të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë për korrupsion endemik.

Në 10800 kilometra katror i kemi mbi 120 gurëthyes, pra e keni shêndrruar Kosovën në Çernobil.

Vet kjo opozitë e ka sjellë shtetin e Kosovës në këtë pozitë, ku për korrupsion dhe krim të organizuar krahasohemi me vendet Afrikane dhe të Amerikës Latine.

TË ngjajshme

Nga nesër në qendrën e Prishtinës nis aplikimi i çmimores së re për parkimin e veturës

Radio-Ahireti

Aksident i rëndë në Suhodoll të Mitrovicës, katër të lënduar

Radio-Ahireti

Kurti nuk merr pjesë në takimin e 11 majit me Vuçiqin në Bruksel

Radio-Ahireti

Ishte duke bërë video në “Tik Tok”, vdes tragjikisht 10-vjeçarja

Radio-Ahireti

Grenell: Kurti ishte kundër Clintonit në Rambuje, ai do jetë edhe kundër Joe Biden

Radio-Ahireti

Gecaj reagon pas deklaratave të Bashës: Krahasimet me pushtetin e Millosheviqit i bëjnë vetëm të çmendurit

Radio-Ahireti