barack-dhe-michelle-obama-marrin-vaksinen-kunder-covid-19

Barack dhe Michelle Obama marrin vaksinën kundër COVID-19

Këtë e bëri të ditur Michelle me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ku edhe ka thënë se shpreson që vaksinën do ta marrin të gjithë njerëzit.

“Unë dhe Baracak jemi krenarë që kemi marrë vaksinën kundër COVID-19. Kjo është më mira që mund të bëjmë për ta mposhtur virusin, shpresoj që do t’iu kthehemi gjërave që kemi lënë pas dhe na kanë munguar. Vaksinimi do t’i mbrojë jetët dhe ajo jetë mund të jetë e juaja”, ka shkruar Obama.

TË ngjajshme

Problemi me qentë endacak, AUV-i ka ndarë 700 mijë euro për trajtimin e tyre

Radio-Ahireti

Helmohet një person në Shtërpcë

Radio-Ahireti

Pesë shtetet me më së shumti vdekje nga COVID-19

Radio-Ahireti

COVAX publikon planet fillestare për shpërndarje të vaksinës

Radio-Ahireti

​Personat me COVID-19 mund të kenë nevojë të vaksinohen vetëm një herë, thonë studimet

Radio-Ahireti

Regjistrimi i popullsisë në Kosovë kërkohet të shtyhet për vitin 2022

Radio-Ahireti