basha-uron-kurtin-dhe-osmanin:-kosova-ka-sfida-te-medha-perpara

Basha uron Kurtin dhe Osmanin: Kosova ka sfida të mëdha përpara

Ai thotë se Kosova ka sfida përpara.

“Urime VV, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për fitoren e zgjedhjeve. Kosova ka sfida të mëdha përpara. Jam i bindur se partia fituese e zgjedhjeve dhe partitë e tjera do të arrijnë ti adresojnë dhe zgjidhin ato në të mirë të qytetarëve të Kosovës”, thuhet në urimin e Bashës.

“Do të jem i lumtur të bashkëpunoj ngushtësisht me qeverinë e re të Kosovës, si sa i përket proceseve të integrimit euroatlantik dhe vijimit të njohjeve ndërkombëtare, ashtu dhe për zhvillimin ekonomik të të dy vendeve tona’, shtoi ai.

“Përgëzime nga zemra qytetarëve të Kosovës, institucioneve dhe partive politike për një proces zgjedhor shembullor me standarte europiane, model demokracie për mbarë rajonin”, tha Basha.

Urime VV, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për fitoren e zgjedhjeve. Kosova ka sfida të mëdha përpara. Jam i bindur se…

Posted by Lulzim Basha on Sunday, February 14, 2021

TË ngjajshme

Mbi 100 prokurorë e gjykatës do të ndjekin procesin zgjedhor në Kosovë

Radio-Ahireti

Draskoviq: Për Hitlerin tonë-Millosheviqin, propaganda serbe punon vetëm për mohimin e krimeve dhe lartësimin e tij

Radio-Ahireti

“Në VV ka ish-terrorist, ish-ekstremist, ish-PDK” – Arben Gashi godet partinë e Kurtit

Radio-Ahireti

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19, afro 10 mijë raste aktive në Kosovë

Radio-Ahireti

​Përfundon fushata zgjedhore

Radio-Ahireti

​Mbushet me pacientë Mjekësia Sportive, apelohet për kujdes

Radio-Ahireti