baton-haxhiu:-vv-ja-e-arriti-qellimin-ne-kosove,-tash-synon-te-depertoje-ne-shqiperi

Baton Haxhiu: VV-ja e arriti qëllimin në Kosovë, tash synon të depërtojë në Shqipëri

Haxhiu ka thënë se synimi i Vetëvendosjes është të depërtojë në Shqipëri.

“Vetëvendosje Kosovën e kanë sundua. LDK-në e kanë shkatërrua. Projektimi i tyre është Shqipëria. Me 14 shkurt mbaron bëtaja me Kosovën. Këta e kanë mat mirë se biologjia e një lideri politik si Edi Rama po shkon dhe nuk ka më lider tjetër në Shqipëri prandaj LVV po trason atë rrugë”, tha Haxhiu në Dukagjin.

Analisti thotë se megjithatë LVV ka ndihmuar demokracinë në Kosovë.

Ai thotë se një pjesë e mirë e njerëzve të LVV nuk kanë histori korruptive.

Haxhiu thotë se është gjë e mirë që Vetëvendosje e unifikoi politikën e Kosovës dhe Shqipërisë pasi deri më tani në Shqipëri nuk ka pasur interesim për politikën në Kosovë.

TË ngjajshme

Arrestohet dhe suspendohet një zyrtar policor

Radio-Ahireti

Transportuesit: Alarm i fundit për qeverinë, kërkojmë 6.5 milionë euro

Radio-Ahireti

Ironizon Haxhiu: Privilegj për Kurtin të gjuhet me vezë të Drenicës

Radio-Ahireti

Paçarizi: PDK-ja me parafushatën më interesante ndonjëherë

Radio-Ahireti

Fillojnë përgatitjet për vaksinimin e personelit shëndetësor në Klinikën Infektive

Radio-Ahireti

Kuqi: Kur shpallëm pavarësinë, bacën Rifat e futëm në Kuvend si në odën e vetë edhe pse kishte procedura rigoroze për siguri

Radio-Ahireti