bekim-haxhiu-thote-se-ka-siguruar-deri-ne-3-milione-vaksina-pfizer:-kerkohet-vetem-miratimi-i-msh-se

Bekim Haxhiu thotë se ka siguruar deri në 3 milionë vaksina Pfizer: Kërkohet vetëm miratimi i MSH-së

Thotë se i ka shkruar ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, i cili duhet t’i kthej përgjigje brenda tre ditësh kompanisë.

Sipas Haxhiut, nëse ndodh një gjë e tillë, 2 deri në 3 javë pas nënshkrimit të kontratës Kosova do të merrte vaksinat.

“Kam marrë konfirmim zyrtar për 500 mijë deri në 3 milionë doza Pfizer. Brenda tre ditësh Kosova duhet të vendos kontakt me kompaninë”, tha Haxhiu në “DPT te Fidani”.

“Kjo është konfirmimi zyrtar dhe për detaje duhet të vazhdoj tani MSH kontaktin”, shtoi ai.

TË ngjajshme

“Ngrin” Rruga e Kombit, prej orësh makina të bllokuara në Fushë Labinot e Lezhë

Radio-Ahireti

Abdixhiku falënderon liderët që e uruan për fitoren, në mesin e tyre edhe Osmani

Radio-Ahireti

KQZ vazhdon procesin e verifikimit të aplikuesve nga jashtë Kosovës

Radio-Ahireti

399 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, mbi 11 mijë raste të reja në Gjermani

Radio-Ahireti

Konflikti në Ukrainë: Moska mund të ‘mbrojë’ rebelët e mbështetur nga Rusia

Radio-Ahireti

Varianti britanik nuk e bën Covid-19 më të rëndë, vetëm më infektues – 2 studime të reja e vërtetojnë

Radio-Ahireti