bekim-jashari-me-porosi-per-lideret:-vetem-te-bashkuar-realizojme-amanetin-e-deshmoreve

Bekim Jashari me porosi për liderët: Vetëm të bashkuar realizojmë amanetin e dëshmorëve

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari gjatë homazheve në Kompleksin Memorial në Prekaz, tha se elita politike duhet të qëndrojë e bashkuar pasi vetëm në atë mënyrë do të realizohet amaneti i dëshmorëvë.

“Ka vetëm një arsye pse ne duhet me qenë të bashkuar, në mënyrë që t’i cojmë proceset përpara, nëse jemi të përçarë nuk do të mundemi të zhvillohemi, vetëm të bashkuar jemi duke e realizuar amanetin e dëshmorëve”, tha ai.

Ndërsa, kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, tha se 13 vjetori i pavarësisë, po e gjen Kosovën pa ish-krerët e UÇK-së.

“Këtë ditë po e festojmë pa liderët tone. E kujtojmë edhe komandantin legjendar. Dua t’i urojë të gjithë qytetarët për këtë ditë”, tha ai

The post Bekim Jashari me porosi për liderët: Vetëm të bashkuar realizojmë amanetin e dëshmorëve appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Reagon KQZ-ja: Nuk po organizojmë sondazhe në rrjete sociale

Radio-Ahireti

Pekini të ndalojë dhunën dhe abuzimet ndaj muslimanëve ujgurë

Radio-Ahireti

Paguhen gjysmë milioni euro për avokatët e Thaçit dhe të tjerëve në Hagë

Radio-Ahireti

Kanali Suez: Përpjekjet për të zhvendosur anijen e bllokuar vazhdojnë

Radio-Ahireti

Rekord vdekjesh nga Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Mblidhet Qeveria, këto janë të gjitha vendimet që mori

Radio-Ahireti