bekim-jashari-reagon-pas-incidentit-gjate-vizites-se-albin-kurtit-ne-skenderaj

Bekim Jashari reagon pas incidentit gjatë vizitës së Albin Kurtit në Skenderaj

Përmes një postimi në Facebook, Jashari, tha se secili ka të drejtë të shprehë bindjet e tij politike

Postimi i plotë i tij:

Të dashur qytetarë,

Jetojmë në kohën e pluralizmit politik, në kohën e demokracisë liberale, ku mendimi i lirë politik, bindja politike është e drejtë fundamentale dhe e garantuar me ligj.

Secili nga Ne ka të drejtë të shprehë bindjet e tij politike e partiake, në menyrë demokratike kudo në Kosovë.

Shoqëria jonë, bazuar në sfidat e së kaluarës, më së miri i di dhe i vlerëson liritë dhe të drejtat e njeriut.

Komuna që unë udhëheq, është e të gjithë shqiptarëve që ia duan të mirën vendit, andaj secili nga ta është i lirë dhe i mirëseardhur kurdo dhe pa asnjë brengë.

Për këtë kam punuar dhe do të vazhdoj të punoj pa rreshtur. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

Radio-Ahireti

Aksident i rëndë në Deçan, tetë të lënduar – tre në gjendje të rëndë

Radio-Ahireti

Prokurori special, Jack Smith ankohet tek BE-ja për dëshmitarët

Radio-Ahireti

Gashi: Rama dhe Vuçiq do ta fusin në sanduiç Kurtin për t’ia cenuar territorin Kosovës

Radio-Ahireti

Vitia: Askush s’ka refuzuar vaksinën, prej datës 9 maj pritet të nis vaksinimi i personave mbi 80 vjeç

Radio-Ahireti

Shefqet Krasniqi: Oda o vëlla është për burra, kuzhina është për gra

Radio-Ahireti