berisha-per-haradinajn-e-gucatin:-kemi-dy-te-akuzuar-ne-hage-sepse-avokati-i-keshilloi-keq

Berisha për Haradinajn e Gucatin: Kemi dy të akuzuar në Hagë sepse avokati i këshilloi keq

Berisha në T7 po fliste për zhvillimet e fundit ku disa nga krerët e UCK’së po gjykohen në Hagë nga Gjykata Speciale.

E dy nga krerët e OVL UCK’së, sipas Berishës, janë atje për shkak se janë këshilluar keq nga avokatët e tyre.

“…rrufeja një e shigjeta katër që sjellshin dosje në OVL dhe avokatët i këshillonin keq, e për pasojë i kemi dy të akuzuar atje”, ka thënë Berisha.

Kujtojmë se para se Gucati dhe Haradinaj të shoqëroheshin për në Hagë, një person që këta e quanin Rrufeja, sillte në vazhdimësi dosje që pretendohej se janë nga Gjykata Speciale.

TË ngjajshme

Qalaj: Po të kaloja në VV, nuk do të kishte fjalë kundër meje

Radio-Ahireti

​Abdixhiku: Cima ka qenë yll i familjeve tona

Radio-Ahireti

Gjermania regjistron mbi 24 mijë raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha pozitat në AAK

Radio-Ahireti

KMDLNJ: Të formohen institucionet pa vonesa e kundërshtime

Radio-Ahireti

Para seancës për Presidentin, Kurti pritet të nxjerrë për votim Ligjin e ri për Zgjedhje

Radio-Ahireti