biden-bisedon-me-macron-per-te-forcuar-lidhjet-shba-–-france

Biden bisedon me Macron për të forcuar lidhjet SHBA – Francë

Emmanuel Macron dhe Joe Biden arritën në përfundimin se ata kanë qëndrime shumë të ngjashme për çështje të rëndësishme ndërkombëtare, veçanërisht në lidhje me luftën kundër COVID-19 brenda OBSH-së dhe klimën, pas kthimit të Shteteve të Bashkuara në Marrëveshjen e Parisit.

Kjo është bërë e ditur nga Pallati Elysee përmes një deklarate të publikuar sot.

“Në bisedën e tyre të parë telefonike që kur presidenti i SHBA-së mori detyrën, të dy udhëheqësit gjithashtu riafirmuan “gatishmërinë e tyre për të punuar së bashku për të arritur paqen në Lindjen e Mesme, veçanërisht për çështjen bërthamore iraniane”, përfundon deklarata.

TË ngjajshme

Flet mjekja kosovare që u vaksinua sot në Kukës, tregon se a pati hezitime

Radio-Ahireti

Biden bisedë telefonike me Erdogan

Radio-Ahireti

Laboratori amerikan planifikon prodhimin e tre milionë dozave të vaksinës më 2022

Radio-Ahireti

Në fushatë “Rimëkëmbje”, pas zgjedhjeve “Krejt dhe Drejt” – Grainca publikon foto me shefin e saj të ri

Radio-Ahireti

Ganimete Musliu: Kurti e Osmani sot ikën nga Veriu si pula të lagura

Radio-Ahireti

Përmbytjet, rreziku për Shkodrën/ Lumenjtë afër kufirit maksimal të kuotave

Radio-Ahireti