biden:-covid-19-do-te-shkaktoje-me-shume-se-600-mije-viktima

Biden: COVID-19 do të shkaktojë më shumë se 600 mijë viktima

“Ne kemi deri tani 400 000 të vdekur dhe kjo shifër do të rritet më shumë se 600 000”, deklaroi presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden, i cili nuk e kishte përmendur kurrë një bilanc kaq të rëndë, raporton ATSh.

“Familjet janë të uritura”, shtoi ai para se të nënshkruante një sërë dekretesh që parashikonin luftën kundër krizës ushqimore që ka prekur miliona amerikanë.

“Ne duhet të reagojmë”, theksoi ai.

TË ngjajshme

Haradinaj: Debati me Donika Gërvallën i panevojshëm dhe i dëmshëm

Radio-Ahireti

Mbushen terapitë intensive, Merkel nuk përjashton vendosjen e karantinës

Radio-Ahireti

Policia në terren për zbatimin e masave antiCOVID-19

Radio-Ahireti

​Tentojnë të hyjnë në këmbë nga Serbia në Kosovë, ndalohen dy persona

Radio-Ahireti

Profesori Krasniqi dhe bashkëshortja e tij të infektuar me COVID-19, shtrihen në spital

Radio-Ahireti

Haziri për kandidimin e Mustafës: Ka qenë i befasishëm

Radio-Ahireti