biden-me-masa-te-reja-per-kontrollin-e-armeve

Biden me masa të reja për kontrollin e armëve

Biden, në një konferencë për media këtë e quajti si një hap të parë i cili do ta frenonte dhunën në masë, gjakderdhjen në komunitet si dhe vetëvrasjet.

Ai ka deklaruar se do të kërkojë nga Byroja e Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve që ta hartojë një raport vjetor për trafikun e armëve të zjarrit në SHBA, duke shtuar se me këtë metodë do të bëhet më e lehtë puna për miratim të ligje për personat që janë të rrezikshëm dhe që kanë armë.

“Sot ne jemi duke ndërmarrë hapa për t’u përballuar jo vetëm me krizën e armëve, por atë që në fakt është një krizë e shëndetit publik”, ka thënë Biden, shkruan Reuters.

TË ngjajshme

Nga viti i ardhshëm, FSK do të ketë buxhet mbi 100 milionë euro

Radio-Ahireti

SBASHK i përgjigjet Nagavcit: Ne nuk u dorëzohemi shantazheve

Radio-Ahireti

Syla: E keni hongër foren e Albin Kurtit

Radio-Ahireti

Shqipëria siguron edhe 1 milion vaksina kineze në Turqi, sot do mbërrijnë në Rinas 192 mijë

Radio-Ahireti

Rama: Bëhuni politikanë për të ndryshuar të ardhmen e vendit

Radio-Ahireti

Palmer: Marrëveshja të jetë e pranueshme për qytetarët e Kosovës dhe Serbisë

Radio-Ahireti