biden-shfuqizon-bllokimin-e-aplikanteve-per-“green-card”

Biden shfuqizon bllokimin e aplikantëve për “Green Card”

Trump e mori këtë vendim vitin e kaluar me argumentin se nevojitej për të mbrojtur punëtorët amerikanë, në një kohë kur papunësia ishte rritur për shkak të pandemisë së coronavirusit, raporton euronews.

Por Biden e refuzoi këtë arsyetim me një vendim që shfuqizon ndalimin e vizave për aplikantët. Ai deklaroi se, kjo masë kishte penguar familjet të bashkoheshin në Shtetet e Bashkuara dhe kishte dëmtuar bizneset amerikane.

Zhbërja e kësaj dhe politikave të tjera vjen në një kohë kur presidenti i ri po përpiqet të çojë përpara agjendën e tij, për të eliminuar trashëgiminë e Trump.

TË ngjajshme

Shaqir Totaj konfirmon kandidaturën për kryetar të Prizrenit

Radio-Ahireti

Numërohen mbi 15% të votave në Prizren, kjo parti po prin bindshëm

Radio-Ahireti

Vërshohen nga uji disa lagje në Podujevë

Radio-Ahireti

Qenkan prek “gjenerata e re reformatore”, Selmanaj u kundërpërgjigjet udhëheqësve të partisë

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Kurti ka pasur frikë se do ta humbte debatin me mua

Radio-Ahireti

Ermal Fejzullahu organizon ndejë në një lokal të Prishtinës, qytetarëve s’iu bën për masat, s’ka polic e inspektorë

Radio-Ahireti