Image default

BIK: Përfundoi me sukses organizimi i haxhit

Bashkësia Islame e Kosovës njoftoi se sot në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë, ka arritur edhe grupi fundit i haxhive, që këtë vit kryen haxhin në vendet e shenjta në Meke dhe Medine.

Sipas njoftimit, Bashkësia Islame e Kosovës shprehet e kënaqur me ecurinë dhe mbarëvajtjen e organizimit të haxhit dhe njofton se gjithçka ka shkuar sipas planit të paraparë dhe pa ndonjë problem.

“Lusim Zotin e Madhëruar që haxhive t’ua ketë pranuar haxhin, ibadetet dhe duatë e tyre”, thuhet në njoftim.

Këtë vit nga Kosova për ta kryer haxhin udhëtuan 1080 besimtarë./Telegrafi

TË ngjajshme

Një grua humb jetën pasi që u godit nga një dru në Strugë

Radio-Ahireti

Kosnett pas takimit me Osmanin: Diskutuam hapat e radhës për formimin e qeverisë

Radio-Ahireti

Kosova 13 vjet shtet

Radio-Ahireti

Numri i votave që morën kandidatët e LVV-së në Podujevë, prin Fitim Haziri

Radio-Ahireti

Kushtetuesja merr vendim për ankesën e VV-së lidhur me vizitën e ish-presidentit Thaçi tek Haxhi Shala

Radio-Ahireti

Odaloviq kundër stërvitjeve të KFOR-it – “po frikësojnë serbët”

Radio-Ahireti