bora-zbardhi-gjithe-kosoven,-vazhdojne-reshjet

Bora zbardhi gjithë Kosovën, vazhdojnë reshjet

Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzoj mot kryesisht të vranët.

Të hënën për shkak të prezencës së vlerave pozitive në fushat termike, parashihet të bie shi në viset e ulëta dhe mesatare, ndërsa në viset e larta parashihet të bie borë.

Nga dita e martë reshjet parashihen të jenë në formë dëbore edhe në viset e ulëta. Këto reshje do të ndikojnë në uljen e temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s në rrafshin e Kosovës, ndërsa në veriperëndim të Dukagjinit shpejtësia maksimale e erës mund të arrijë deri 18m/s.

TË ngjajshme

Izraeli miraton ligjin që lejon zbulimin e emrave të njerëzve të pa vaksinuar

Radio-Ahireti

Paçarizi: Lajçak erdhi i lënduar në Kosovë pas skandalit me hartën

Radio-Ahireti

Hungaria miraton vaksinën kineze kundër koronavirusit

Radio-Ahireti

Albin Kurti nuk e vendosi flamurin e Kosovës në takim me Lajçakun

Radio-Ahireti

​Përgjysmohen investimet e huaja në Kosovë, shkak jostabiliteti politik dhe korrupsioni

Radio-Ahireti

Haziri: Janë tre deputetë të LDK-së që kanë dilema për zgjedhjen e Osmanit presidente

Radio-Ahireti