bordi-i-perkohshem-i-kek-ut-e-shkarkon-kryeshefin-ekzekutiv-te-emeruar-nga-kurti

Bordi i përkohshëm i KEK-ut e shkarkon Kryeshefin Ekzekutiv të emëruar nga Kurti

Ndërsa në pozitën e u.d. të Kryeshefit Ekzekutiv ka emëruar z. Perparim Kabashi, aktualisht Drejtor i Njësisë Qendrore për Planifikim dhe Strategji në KEK.

Kështu ka njoftuar KEK-u përmes një komunikate për media.

“Në mbledhjen e Bordit të Përkohshëm të Drejtorëve (BPD) të KEK-ut, të mbajtur sot, dt 29.01.2021, në pikën e rendit të ditës për shqyrtimin e pozitave të larta menaxhuese sipas kërkesës së drejtuar nga ish menaxhmenti i KEK-ut, BPD vendosi që të mos merret me shqyrtimin e vendimeve të mëhershme të ish Bordeve, njëherit ka udhëzuar menaxhmentin që të vijojë procedurat gjyqësore në mbrojtje të korporatës deri në vendimin përfundimtar të formës së prerë nga gjykata.

Në këtë vazhdë, BPD gjithashtu ka marre vendim që të liron nga pozita e ushtruesit të detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv  z. Luigj Imeri. Ndërsa në pozitën e u.d. të Kryeshefit Ekzekutiv ka emëruar z. Perparim Kabashi, aktualisht Drejtor i Njësisë Qendrore për Planifikim dhe Strategji në KEK”, thuhet në komunikatën e KEK-ut.

 

TË ngjajshme

Publikohen dokumentet që tregojnë mos-nënshkrimin e kontratës për vaksinat nga Arben Vitia

Radio-Ahireti

Konjufca Kryeparlamentar, Sveçla e Aliu ministra, përbërja e udhëheqjes së re të vendit

Radio-Ahireti

Rama tregon se a do ketë sërish ministra nga Kosova në qeverinë e tij

Radio-Ahireti

Kërcënohet me jetë analistja Luljeta Aliu

Radio-Ahireti

Austria, drejt masave më të forta të bllokimit

Radio-Ahireti

15 vjet burg për vrasësin e gazetares Galizia që luftojë korrupsionin e qeverisë së Maltës

Radio-Ahireti