Image default

Çavuşoğlu takohet me kreun e NATO-s, Stoltenberg

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu është takuar me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, transmeton Anadolu Agency (AA).

Takimi mes ministrit Çavuşoğlu dhe sekretarit Stoltenberg u zhvillua në selinë e NATO-s në Bruksel.

Në një postim nga media sociale pas takimit, Çavuşoğlu tha se uniteti dhe solidarizimi brenda Aleancës duhet të forcohet edhe më shumë.

“Vendi ynë ndërmerr role kritike dhe drejtuese në parandalimin dhe mbrojtjen e Aleancës. Do të vazhdojmë të mbështesim misionet e NATO-s në Afganistan dhe në Irak”, deklaroi Çavuşoğlu.

Ministri Çavuşoğlu në kuadër të takimeve në Bruksel pritet që brenda ditës të takohet edhe me presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel.

The post Çavuşoğlu takohet me kreun e NATO-s, Stoltenberg appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Festa e Bajramit të dielën, BIK uron besimtarët

Radio-Ahireti

Dhuna seksuale në rritje, viktima kryesisht të miturat

Radio-Ahireti

Haradinaj më 1 korrik në Francë për liberalizimin e vizave

Radio-Ahireti

SHBA, rriten masat e sigurisë para inaugurimit të Joe Biden

Radio-Ahireti

17 të vdekur dhe 1 mijë e 112 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Sondazhi i ri i PIPOS: LVV e para me 43.8%, PDK shënon rritje në 21.1%, dhe LDK me 17.2%

Radio-Ahireti