cfare-ka-ndodhur-me-2.1-milioneshin-e-thesarit?-flet-kryeministri-hoti

Çfarë ka ndodhur me 2.1 milionëshin e Thesarit? Flet kryeministri Hoti

Në Rubikon të Klan Kosovës, Hoti, ka deklaruar se pjesa më e madhe e mjeteve të vjedhura, janë gjurmuar dhe janë bllokuar, njofton Klan Kosova.

”Javëve të fundit kemi pasur edhe vjedhje të shumta të bankave, bankomateve. Krimi është mjaft i përhapur, nuk besoj që duhet ta interpretojmë në këtë frymë këtë rast”.

”Ka ndodhur një rast i krimit të organizuar, në Thesarin e Shtetit, dhe unë pres rezultatet t’i shohim së shpejti. Nuk më takon mua, as nuk mundem, por as nuk i di plotësisht ato që po bëhen në proces të hetimit”.

”Unë pres që të shohim rezultatet”.

Ku janë sot paratë e vjedhura nga Thesari i Shtetit? – A i janë kthyer ndonjë pjesë buxhetit të shtetit?

”Është çështje e Prokurorisë, nuk më lejohet dhe nuk i di. Pjesa më e madhe e mjeteve janë gjurmuar dhe bllokuar”.

A do të kthehet ajo pjesë?

”Sigurisht, janë të bllokuara”, deklaroi Hoti.

TË ngjajshme

Kërcënohet një polic në Gjilan

Radio-Ahireti

Dje 13 mijë, edhe sot kosovarët ‘vërshojnë’ për në Shqipëri si shkak i masave anti-Covid në Kosovë

Radio-Ahireti

Dy të vdekur pas vaksinimit me AstraZeneca, Italia ndalon përkohësisht përdorimin e vaksinës

Radio-Ahireti

Policia në terren për zbatimin e masave antiCOVID-19

Radio-Ahireti

Rukiqi: Qeveria u zotua se kjo do të jetë mbyllja e fundit

Radio-Ahireti

Ministri i Jashtëm i Izraelit zbulon pllakën me mbishkrimin “Ambasada e Kosovës në Jerusalem”

Radio-Ahireti