Image default

Çitaku uron Vetëvendosjen për fitore: Kemi me ju mbajt për fjale

Çitaku ka uruar Kosovën për organizimin e zgjedhjeve derisa i ka dëshiruar mbarësi në qeverisje edhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Jo i ka thënë Vetëvendosjes se do t’i mbajnë për fjalë.

Ambasadorja përgëzoi edhe PDK-në që pranoi rezultatet e zgjedhjeve me shpejtësi.

“Kosova shembullore sërish!Urime Vetëvendosje! Ju dëshiroj mbarësi. Suksesi i juaj në qeverisje është sukses për Kosovën.Ua dëshiroj më të mirën dhe uroj që mos të udheheqni me arrogancë.Kemi me ju mbajtë për fjale.Bravo PDK-së e cila ndonëse në rrethana të vështira, sërish paranoi pa ekuivoke rezultatet. Standardet vendosen çdo ditë”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

TË ngjajshme

Shkon në 11 numri i ushtarëve turq të vdekur pas rrëzimit të helikopterit

Radio-Ahireti

Shpallet në kërkim 25-vjeçari nga Klina, akuzohet për vjedhje të rëndë

Radio-Ahireti

KQZ: Të drejtë vote kanë rreth një milion e 800 mijë qytetarë

Radio-Ahireti

Një histori dashurie e jashtëzakonshme, pasi mposhtën Covid-19, çifti feston në studio 73-vjetorin e martesës

Radio-Ahireti

Në Prishtinë arrestohet një rus me shtetësi gjermane

Radio-Ahireti

KMDLNJ: Të formohen institucionet pa vonesa e kundërshtime

Radio-Ahireti