covid-19,-afer-2-mije-vdekje-qe-nga-rastet-e-para-ne-kosove

Covid-19, afër 2 mijë vdekje që nga rastet e para në Kosovë

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë, me Covid-19 kanë humbur jetën 1 mijë e 967 pacientë. Numri total i rasteve pozitive është 96.896 raste nga 466.653 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Prej tyre 80 mijë e 834 janë shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 14.095.

“Numri total i rasteve pozitive është 96.896 raste nga 466.653 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.967 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 702 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 80.834 raste, kurse numri i rasteve aktive është 14.095”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.

The post Covid-19, afër 2 mijë vdekje që nga rastet e para në Kosovë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Zvicra kritikohet për mungesën e solidaritetit ndërkombëtar

Radio-Ahireti

Kinë: Markat e rrobave perëndimore largohen nga dyqanet

Radio-Ahireti

Osmani pas takimit me Lajçakun: Nuk diskutojmë për kufijtë, në dialogun me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

Radio-Ahireti

Hoti: Pres që të kemi një proces të rregullt të standardeve evropiane

Radio-Ahireti

Konjufca i kërkon Kurtit të propozojë mandatarin për Kryeministër

Radio-Ahireti

Haziri tregon si do të veprojë LDK në çështje të votimit të presidentit

Radio-Ahireti