daciq:-lajcak-problemet-me-te-medha-do-t’i-kete-me-kosoven

Daçiq: Lajçak problemet më të mëdha do t’i ketë me Kosovën

Daçiq duke i komentuar marrëdhëniet mes Beogradit dhe Prishtinës, ka thënë se emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak do të ketë më shumë probleme me Prishtinën.

“Padyshim që do të ketë më shumë probleme me Prishtinën”, citohet të ketë thënë Daçiq, shkruan politika.rs.

Kujtojmë se në këtë javë, Lajçak vizitoi për tri ditë Kosovën, ku bisedoi me krerët e partive politike për dialogun me Serbinë.

Pas Kosovës, Lajçak vizitoi edhe Serbinë, ku edhe atje u takua me zyrtarë të lartë të shtetit për të diskutuar rreth dialogut.

Emisari special i BE-së ka thënë se pret që dialogu të fillojë pas formimit të qeverisë në Kosovë. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19, nesër mblidhet Komiteti për pandeminë

Radio-Ahireti

Ekspertët kërkojnë përgjegjësi për shitjet e pronave jashtë Kosovës

Radio-Ahireti

Gjuriq: Kemi qenë në kontakt me administratën e re të SHBA-së për një kohë të gjatë

Radio-Ahireti

Teksas: Temperaturat e ulëta kërcënojnë prodhimin e naftës dhe gazit

Radio-Ahireti

​Vdes shkrimtari malazez Jevrem Brkoviq

Radio-Ahireti

107 vjeçarja tregon se kujt ia besoi votën dje: Kam shkuar me loçkën e zemrës të votoj

Radio-Ahireti