debat-i-rende-olluri-gjinovcit/-“ti-je-argat-i-vjosa-osmanit”,-“ti-je-mashtrues”

Debat i rëndë Olluri-Gjinovcit/ “Ti je argat i Vjosa Osmanit”, “Ti je mashtrues”

E gjithë përplasja filloi në momentin kur Olluri kërkoi nga Gjinovci ose Luljeta Aliu që tu a marr fjalën.

“A e krytët ju Vetëvendosja?”, tha ai.

Ndërkohë këtu reagoi Gjinovci.

“Dëgjoni, është hera e fundit që i etiketoni njerëzit me dicka. Ne këtu themi mendimet e mia. Që ju nuk keni mendim të juajin dhe jeni pa stil nuk është problem i joni”, tha ai, në emisionin Pressing në T7 .

“A kam stil, a nuk kam stil është çështje e imja. Kush je ti me shku prej rrugës me shku në Presidencë? Ti je argat i Vjosa Osmanit. Del këtu e flet për institucionin e Presidencës e pastaj e mbroni Osmanin. Por e vërteta është që ajo nuk po merr asnjë vendim të ri në politikë. Jeni bërë argat i tyre”

Tutje pas kësaj debati eskaloi dhe u përdorën fjalë të rënda nga Gjinovci.

“Ti nuk je gazetar, ti je mashtrues që gënjen publikisht Ti s’je kërkushi me na kallxu qysh me fole”, shtoi ai.

TË ngjajshme

​Personat me COVID-19 mund të kenë nevojë të vaksinohen vetëm një herë, thonë studimet

Radio-Ahireti

Bogujevci i bie pishman për deklaratën rreth Vjosa Osmanit, i akuzon portalet se ia ndryshuan fjalët

Radio-Ahireti

Banorët e Karaqevës i shkruajnë Kurtit, Osmanit e Konjufcës: Mos lejoni coptimin e tokave

Radio-Ahireti

Haxhi Avdyli i reagon Anton Qunit: Lista jonë ka mbi 54%, rritja vjen nga ish-votuesit e LDK-së

Radio-Ahireti

Mbi 100 prokurorë e gjykatës do të ndjekin procesin zgjedhor në Kosovë

Radio-Ahireti

Luma: Lista Vjosa do të ishte një LDD e ditëve të sotme po të mos bashkohej me VV-në

Radio-Ahireti