decanin-jo,-por-vv-ia-merr-gjakoven-aak-se

Deçanin jo, por VV ia merr Gjakovën AAK-së

Pas përfundimit të numërimit të votave në këtë komunë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) renditet e dyta me 9.710 vota apo 24.67%.

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, parti e tretë në këtë komunë renditet Lidhja Demokratike e Kosovës me 3.352 ose 8.52 për qind, Partia Demokratike e Kosovës e katërta me 2.782 ose 7.07 për qind të votave.

Ndryshe, sipas rezultateve preliminare, Lëvizja Vetëvendosje ka shënuar bindëse në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, me 47.89 për qind të votave ose 377.072 të votave.

TË ngjajshme

Serbia mbyll dyqane e restorante në fundjavë

Radio-Ahireti

Zhvillimet në KQZ, LDK thërret konferencë për media

Radio-Ahireti

Ambasadori gjerman në Serbi: Bombardimet e NATO-s të vitit 1999 ishin të domosdoshme

Radio-Ahireti

Gjashtë të vdekur dhe 287 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

​Masa të reja për sigurinë kibernetike pas ndërhyrjes së hakerëve rusë

Radio-Ahireti

Abdixhiku merr premtim nga BE-ja për vaksina shtesë për Kosovën

Radio-Ahireti