deputeti-gjerman-jep-doreheqjen-per-shkak-te-skandalit-me-maska

Deputeti gjerman jep dorëheqjen për shkak të skandalit me maska

Një deputet nga partia e Angela Merkel është larguar nga parlamenti i Gjermanisë për shkak të një skandali në lidhje me blerjen e maskave gjatë pandemisë.
Nikolas Löbel njoftoi se do të largohej nga partia CDU pasi u zbulua se firma e tij kishte fituar rreth 250,000 Euro nga shitjet.
Ai fillimisht planifikonte të vazhdonte si deputet por dje tha se do të tërhiqej me efekt të menjëhershëm.
Një ligjvënës tjetër po përballet me presion gjithashtu, për një çështje të ngjashme.
Lajmi vjen një javë para zgjedhjeve rajonale në dy rajone gjermane, përshirë atë të Z. Löbel në Baden Wurtenberg, ku u bënë shitjet transmeton BBC. /Mesazhi.com

The post Deputeti gjerman jep dorëheqjen për shkak të skandalit me maska appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Athinë, vritet me atentat gazetari i njohur

Radio-Ahireti

VV shprehet e gatshme të tërhiqet nga Ligji për Zgjedhjet dhe të hapë rrugë për votimin e Osmanit për presidente

Radio-Ahireti

Kurti kërkon bashkërendim të BE-së e SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi

Radio-Ahireti

Klinika Infektive e mbushur me pacientë, 80 përqind e tyre me oksigjenoterapi

Radio-Ahireti

28 subjekte politike i futen garës në zgjedhje

Radio-Ahireti

Zelanda e Re pezullon marrëdhëniet me Mianmarin

Radio-Ahireti