Image default

Deputeti suedez kërkon heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Deputeti i Parlamentit të Suedisë, Magnus Jacobsson, ka dorëzuar sot kërkesën për interpelancë për çështjen e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Deputeti Magnus Jacobsson, në llogarinë e tij në Facebook ka publikuar edhe kërkesën e tij lidhur me thirrjen e interpelancës në parlamentin e Suedisë, transmeton Telegrafi.

Ai ka kërkuar që liberalizimi i vizave të bëhet për qytetarët e Kosovës.

Lidhur me kërkesën e deputetit, ka shkruar edhe Naim Murseli, këshilltar i ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme për Kosovën, Behgjet Pacollit.

Kujtojmë se deputeti  Jacobsson edhe më parë ka kërkuar interpelancë të ministres së Jashtme të Suedisë për çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën./Telegrafi/

TË ngjajshme

Salih Mustafës i vazhdohet paraburgimi nga Specialja

Radio-Ahireti

Gjatë janarit, 10 persona humbën jetën në aksidente trafiku

Radio-Ahireti

Rasti “Thesari”: Bllokohen 34 llogari bankare e 600 mijë euro dhe sekuestrohen 4 vetura

Radio-Ahireti

Shuhen pothuaj tërësisht zjarret në Stankaj të Rugovës

Radio-Ahireti

Tensionohet situata në Shkup, demonstruesit përleshen me policinë

Radio-Ahireti

OBSH: Të mos vendoset kushti për “pasaportë vaksine” në udhëtimet ndërkombëtare

Radio-Ahireti