deputeti-suedez-uron-osmanin:-do-te-jete-emocionuese-ta-ndjekim-punen-e-saj

Deputeti suedez uron Osmanin: Do të jetë emocionuese ta ndjekim punën e saj

Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka shkruar se do të jetë emocionuese të ndiqet puna e saj.

“Dëshiroj ta përgëzoj presidenten e sapo zgjedhur të Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu.Presidentja e dytë femër e Kosovës.Ata që më ndjekin e dinë që zhvillimi në Ballkan është afër zemrës time.Osmani-Sadriu është avokate dhe ka premtuar të punojë kundër korrupsionit. Do të jetë emocionuese ta ndjekim punën e saj”, shkroi ai.

Tutje tha se Kosova është një demokraci e re, prandaj është jashtëzakonisht e kënaqshme për të parë që edhe një herë është arritur së zbatuari një ndryshim i  pushtetit në një mënyrë demokratike./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Gecaj reagon pas deklaratave të Bashës: Krahasimet me pushtetin e Millosheviqit i bëjnë vetëm të çmendurit

Radio-Ahireti

Vizita dyditore e Kryeministrit në Bruksel: Kërkohet harmonizim i interesave mes Kosovës e bashkësisë ndërkombëtare

Radio-Ahireti

Daut Haradinaj kërkon t’u falen gjobat gastronomëve

Radio-Ahireti

Ngjarjet e datës 5 mars

Radio-Ahireti

Kryeparlamentari Konjufca në darkë me militantët e VV-së, masat antiCovid nuk vlejnë për të fortit

Radio-Ahireti

Lokalet shfrytëzojnë natën e fundit para mbylljes, organizojnë me të madhe ndeja me shumë të ftuar

Radio-Ahireti