deputetja-e-pdk-se-kerkon-te-hetohen-zyrtaret-e-msh-se,-jo-gazetaret

Deputetja e PDK-së kërkon të hetohen zyrtarët e MSH-së, jo gazetarët

Shoshi -Musliu ka kërkuar që të hetohen zyrtarët e involvuar në këtë rast dhe jo gazetarët.

“Shtylla kurrizore e çdo demokracie është një media e pavarur, profesionale dhe e përgjegjshme (LIGJI NR. 04/L-137 PËR MBROJTJEN E BURIMEVE TË GAZETARISË). Andaj, të hetohen zyrtarët e involvuar dhe procesi, e jo gazetarët.#VecFillimi”, ka shkruar Shoshi –Musliu. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

​Kurti: Progresi në luftimin e krimit dhe korrupsionit, parakusht për shtet stabil

Radio-Ahireti

Nga Bosnja drejtojnë gishtin drejt Shqipërisë për ‘letrën sllovene’ të ndryshimit të kufijve

Radio-Ahireti

Kryetari i Bujanocit, letër urimi Edi Ramës: Trumfi juaj, fitore për të gjithë shqiptarët

Radio-Ahireti

Ish-ushtari i UÇK-së tregon si kishin marrë nuse e kishin bërë dasmë mes luftimesh me serbët

Radio-Ahireti

Pacolli: Do ta blija gjithë ndërtesën nëse paraja nuk do ma hapte derën

Radio-Ahireti

Pallaska: Vetëvendosje e pa konkurrencë në rajon për propagandë

Radio-Ahireti