deri-ne-ora-14:00-ne-kqz-aplikojne-per-certifikim-13-subjekte-politike

Deri në ora 14:00 në KQZ aplikojnë për certifikim 13 subjekte politike

Deri në ora 14:00 në Komisionin Qendror Zgjedhor, kanë aplikuar për certifikim 13 subjekte politike, ndër to 9 parti, 1 koalicion dhe 3 iniciativa qytetare me gjithsej 276 kandidatë për deputetë.

“Jemi duke pritur aplikimin e subjekteve politike për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Deri në këtë kohë kemi pranuar aplikimin e 13 subjekteve politike, pra nga 9 parti politike, 1 koalicion dhe 3 iniciativa qytetare, me gjithsej 276 kandidatë”, thuhet në njoftimin e KQZ-së.

The post Deri në ora 14:00 në KQZ aplikojnë për certifikim 13 subjekte politike appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Forcat izraelite vrasin një palestinez në Bregun Perëndimor

Radio-Ahireti

Kurti: Pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, Kosovën e pret e ardhme e ndritur

Radio-Ahireti

Daka viziton qendrën e thirrjeve: Procesi është i komplikuar, kritikat janë dashakeqe

Radio-Ahireti

Tollovia e krijuar te salla “1 Tetori”, MSH: Qytetarët e komunave tjera nuk kanë të drejtë vaksinimi në Prishtinë

Radio-Ahireti

Gaza, avionët luftarakë izraelitë shkatërrojnë ndërtesën e banimit 12-katëshe

Radio-Ahireti

Vërshimet në Kosovë, komunat kërkojnë nga Qeveria të bëhet rimbursimi i mjeteve për familjet e prekura gjatë janarit

Radio-Ahireti