detaje:-si-u-tentua-te-rrembehet-11-vjecari-vushtrrias-ne-sy-te-prinderve

Detaje: Si u tentua të rrëmbehet 11-vjeçari vushtrrias në sy të prindërve

Familjarët e të miturit, për arsye të sigurie, deshën të mbesin anonim por prapa kamerës të ATV-së, ata thanë se në momentin e ngjarjes, ata ishin në ballkonin e banesës kur dëgjuan thirrjet e të birit.

Babai, F.K, deklaroi se nuk ka asnjë problem me askënd, andaj nuk ka asnjë person ne te cilin dyshon. Tutje shtoi se djaloshi ka pësuar traumë dhe se ende nuk është qetësuar.

Fqinjët e kësaj familje, thanë se zona në të cilën banojnë është kryesisht e sigurt dhe kjo ngjarje ishte e para e kësaj natyre.

Pa dhënë shumë detaje, rastin e ka konfirmuar edhe Policia. Në përgjigjen e dhënë ATV-së, Policia thotë se rasti është duke u hetuar.

” Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në lagjen ku banon para hyrjes së objektit dy persona të maskuar kanë tentuar që t’ia rrëmbejnë djalin e tij (moshë-11 vjeç), por nuk ia kanë arritur, dhe të dyshuarit janë larguar në drejtim të panjohur. Sipas ankuesit, djali nuk ka nevojë për tretman mjekësor pasi gjendja e tij shëndetësore është e mirë. Nuk dihet motivi i rastit. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin.” – thuhet në njoftimin e Policisë.

Televizioni ka tentuar të marrë përgjigje nga Prokuroria në Mitrovicë lidhur me rastin, mirëpo të njëjtin nuk kanë qenë të qasshëm.

TË ngjajshme

Pandemia COVID-19 i lë papunë 12,600 të rinj shqiptarë

Radio-Ahireti

Kosova vonohet në sigurimin e vaksinës, MSH ndërron fjalët për datën e arritjes së saj

Radio-Ahireti

Kurti për Adem Demaçin: Ishte veprimtari më unik që kemi pasur

Radio-Ahireti

Masat anti-COVID: Policia në kontrolle të rrepta në tërë Kosovën

Radio-Ahireti

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Simmons: Shumë shpejt do të raportoj në Parlamentin e Kosovës

Radio-Ahireti

Pacolli uron Abdixhikun: E ardhmja e Kosovës është brezi i ri

Radio-Ahireti