Image default

Dialogu Kosovë-Serbi, Uk Lushi: Të vazhdohet, SHBA nuk ka ndryshuar qasje

Për dialogun Kosovë-Serbi, zoti Lushi theksoi se dialogu mes dy shteteve duhet të vazhdohet.

Ai nënvizoi se edhe zoti Kurti duhet të merret me këtë çështje edhe pse Kosova ka probleme të tjera të shumta.

’Kjo nuk do të thotë që ai nuk do duhej të merret me dialogun. Dialogu ka nevojë që të vazhdohet. Shpresoj që administrata e re amerikane të vazhdojë me seriozitetin e njëjtë. Shpresoj që BE më në fund do të fillojë të veprojë’, tha ai në Euronews Albania .

Ndërsa, zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë ai i cilësoi jashtëzakonisht të mirë-organizuara.

‘Kjo e erë e re do të sjellë ndryshimet që votuesit i kanë kërkuar’, tha ai.

TË ngjajshme

Pas vizitës së Kurtit në Skënderaj reagon Lladrovci: Mos harroni, në Drenicë, trima jemi vet

Radio-Ahireti

Selmanaj: LDK-ja do ta dëgjojë Amerikën, mbetet aleati ynë strategjik

Radio-Ahireti

Zgjim Hyseni: Albin Kurti ka kërkuar që njerëzit që e kundërshtojnë, të mos jetojnë në Kosovë

Radio-Ahireti

Lushtaku vazhdon aktivitetet para zgjedhore, viziton shtëpinë e komandant Gurit në Suharekë

Radio-Ahireti

Në Teksasin e goditur nga stuhia e borës, dy pronarë shqiptarë të një restoranti ofrojnë ushqim falas

Radio-Ahireti

Në këtë shtet kryhet transplanti i parë i të dy duarve dhe krahëve

Radio-Ahireti