diferenca-e-votave-mes-vellezerve-haradinaj

Diferenca e votave mes vëllezërve Haradinaj

Bartësi i listës së kësaj partie, Ramush Haradinaj ka marr 41.406 vota ndërsa vëllai i tij, Dauti, ka marrë 13.749 vota, raporton lajmi.net.

Lexo edhe:

Ulëset e partive në Kuvendin e Kosovës: VV-58, PDK-19, LDK-15, AAK-8, LS-10

Diferenca e votave mes vëllezërve është e madhe, janë plot 27.657 vota.

Sot KQZ ka shpallur rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. /Lajmi.net/

Lexo edhe:

Rezultatet përfundimtare, Vetëvendosje merr 49.95%

TË ngjajshme

Zemaj flet për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK-së – a e votoi ai Lumir Abdixhikun?

Radio-Ahireti

Hoti nga Shtërpca: Refuzoni propagandën, bëhuni pjesë e projektit për zhvillim dhe punësim 

Radio-Ahireti

Kosova me masa të lehtësuara, numri i rasteve aktive me COVID-19 mbetet i lartë

Radio-Ahireti

Gjinovci kundër ushtrisë: Janë gjëra primitive

Radio-Ahireti

Pacolli: Viti i dytë që agjërojmë gjatë pandemisë, lutemi për kohë më të mira

Radio-Ahireti

Në Prishtinë arrestohet një rus me shtetësi gjermane

Radio-Ahireti