Image default

Dimri arrin në SHBA, në Montana trashësia e borës arrin në 120 centimetra

Derisa në shumë vende të botës tashmë kanë filluar t’i veshin palltot dhe t’i marrin fshesat për t’i pastruar gjethet e rëna nga degët e pemëve, një gjë e tillë nuk ka ndodhur me banorët e Montanas në SHBA, ku i tërë vendi është mbuluar nga bora që tash e dy ditë është duke rënë pa ndërprerë.

Trashësia e borës deri më tani ka arritur në 120 centimetra, duke bërë kështu që guvernatori i Montanas, Steve Bullock, të shpall gjendjen emergjente, transmeton Telegrafi.

Si rezultat i të reshurave raportohet për një sërë aksidentesh në rrugë të ndryshme, ku disa rrugë tashmë janë bërë të pakalueshme. Rrugët kryesore që lidhin Blackfeet me revezvatin indian mbeten të mbyllura deri të hënën.

Të reshurat kanë filluar nga e shtuna dhe pothuajse prej atëherë nuk janë ndaluar, e erërat e forta kanë bërë që situata të komplikohet edhe më shumë. /Telegrafi

TË ngjajshme

Tërmete të tjera tronditën edhe sot Kroacinë

Radio-Ahireti

Kosovë, 22 vjet pas masakrës së Reçakut akoma nuk ka llogaridhënie

Radio-Ahireti

Ka qenë në vetëizolim, është infektuar me COVID-19 – e sëmura nga SHBA rrëfen përvojën e saj

Radio-Ahireti

Pas namazit të xhumasë në të gjitha xhamitë e Turqisë bëhet lutje për shi

Radio-Ahireti

Finlanda merr presidencën e radhës të BE-së

Radio-Ahireti

Zyrtari i lartë i BE-së bën thirrje për formimin e Institutit “për trajnimin e imamëve”

Radio-Ahireti