diplomacia-ne-kohe-pandemie,-si-u-bene-gati-dokumentet-per-zyrtarizimin-e-njohjes-kosove-izrael?

Diplomacia në kohë pandemie, si u bënë gati dokumentet për zyrtarizimin e njohjes Kosovë-Izrael?

Edhe pse në kohë pandemie, zyrtarizimi i njohjes në mes dy shteteve ka dëshmuar se diplomacia mes vendeve është e mundur edhe në kushte të tilla.

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka publikuar disa fotografi ku shfaqet mënyra se si u skenuan dhe më pas dërguan dokumentet e krijimit të marrëdhënieve diplomatike.

“Diplomacia në kohën e # COVID. Zyrtarët e MPJ-së izraelite skanojnë dhe dërgojnë me faks shënime për krijimin e marrëdhënieve diplomatike midis Kosovës dhe Izraelit”, ka shkruar Çitaku në Instagram./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Kina zbulon trenin që ‘mund të udhëtojë me shpejtësi prej 600 kilometra në orë’ – paramendojeni, nga Londra në Paris, vetëm për 50 minuta (Foto/Video)

Radio-Ahireti

Zhduket një person në Prishtinë

Radio-Ahireti

​OBSH kundër kushtit për “certifikatë vaksinimi” në udhëtimet ndërkombëtare

Radio-Ahireti

COVID-19: Mbi 13 mijë raste aktive, spitalet të bllokuara nga pacientët në pritje të vaksinave të para

Radio-Ahireti

Ambasadori britanik: Deputetët të marrin pjesë në votimin për presidentin

Radio-Ahireti

Hoti: LDK punon e nuk flet me megafon si në regjimet e mëparshme

Radio-Ahireti