Image default

Dorëheqja e Isa Mustafës, këta janë dy kandidatët kryesorë për kryetar të ri të LDK-së

Isa Mustafa do të japë sot dorëheqje nga posti i kryetarit të LDK-së gjatë mbledhjes së kryesisë së partisë, kanë bërë të ditura burime të lajmi.net brenda LDK-së.

Kurse, lajmi.net po ashtu mëson se LDK tashmë ka dy kandidatë kryesorë për pasardhës të Mustafës.

Lutfi Haziri ose Kujtim Shala pritet të jenë kryetar i ri i LDK-së.

LDK ka pësuar humbjen më të thellë në historinë e saj në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ajo aktualisht renditet në vendin e tretë me 102 mijë e 959 vota apo 13,08%. /Lajmi.net/

Rezultat i dobët në zgjedhje, Isa Mustafa jep dorëheqje si kryetar i LDK-së

TË ngjajshme

Kosnett uron Kosovën për zgjedhjet: Shpresojmë të punojmë me Qeverinë e re

Radio-Ahireti

Eksperti amerikan: Me Joe Biden president është e mundur gjetja e një zgjidhjeje për dialogun Kosovë-Serbi

Radio-Ahireti

Beogradi i vazhdon kërcënimet ndaj pjesëtarëve serbë të FSK-së

Radio-Ahireti

Osmani e Kurti tek nëna Ferdonije: Asnjë përvjetor s’do të jetë kremtë e plotë pa u kthyer njerëzit tanë

Radio-Ahireti

​Të mërkurën, konferenca e ardhës për ecurinë e rastit Gucati dhe Haradinaj

Radio-Ahireti

As KS as RKS, të hënën kontrata për targa të reja të veturave

Radio-Ahireti