dy-gra-shqiptare,-keshilltare-komunale-ne-zvicer

Dy gra shqiptare, këshilltare komunale në Zvicër

Theksohet se ato do të jenë pjesë e Këshillit Komunal të Komunës Rolle, Kantoni Vaud, Zvicër. Arbenita është dizajnere dhe rizgjidhet për të dytën herë në këtë pozicion. Anita është 20 vjeçe dhe studion për Grafik Dizajn në Lozanë.

Ato u zgjodhën këshilltare komunale për komunën Rolle, Kantoni Vaud, Zvicër,përcjell albinfo.ch.

Dy shqiptaret, Arbenita dhe Anita, në këto zgjedhje garuan në listën e Partisë Socialiste.

Kujtojmë se edhe dy shqiptarë të tjerë fituan në zgjedhjet e 7 marsit. Musa Kamenica, shqiptar nga Kosova që jeton në Zvicër, rifitoi të drejtën për të qenë pjesë e Asamblesë së Komunës së Lozanës. Gjithashtu edhe Ibrahim Berisha u zgjodh deputet në Parlamentin komunal të vendit ku jeton.

TË ngjajshme

Lushtaku vazhdon aktivitetet para zgjedhore, viziton shtëpinë e komandant Gurit në Suharekë

Radio-Ahireti

“Jerusalemi real i Kosovës dhe shqiptarëve është Mitrovica”

Radio-Ahireti

Kryekuvendari i ri mund të ketë gjashtë muaj mandat si ushtrues detyre i presidentit

Radio-Ahireti

Çfarë thotë Ardian Kastrati pas kritikave të shumta që mori për statusin e tij

Radio-Ahireti

Mot me diell e vranësira sot, këto pritet të jenë temperaturat

Radio-Ahireti

Sot hyjnë në fuqi masat e reja në Shqipëri, qarkullimi dhe aktiviteti i bareve deri në orën 22:00

Radio-Ahireti