Dy të lënduar në një aksident trafiku në Kumanovë

Dy persona janë lënduar në një aksident trafiku në Kumanovë.

Siç informojnë nga MPB, aksidenti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:20 në kryqëzimin e rrugëve “Ivo Lola Ribar” dhe “Denko Draganov” në Kumanovë, në mes makinave “Volkswagen Bora” me targa të Kumanovës e drejtuar nga S.M (49) nga Kumanova dhe një mopedi “Tomos APN-6” e drejtuar nga A.K (26) nga Kumanova.

Në këtë aksident lëndime të rënda trupore ka marrë A.K, ndërsa lehtë është lënduar bashkudhëtari në moped Xh.S nga Kumanova.

Ata janë shtruar në spitalin e Kumanovës për ndihmë mjekësore, ndërsa hetim në vendin e ngjarjes ka kryer SPB Kumanovë./Telegrafi/

TË ngjajshme

Zaev: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria të kaluarën e vendosën si themel i të ardhmes

Radio-Ahireti

Maqedoni, s’ka punësim në shëndetësi nëse nuk je vaksinuar

Radio-Ahireti

Radio-Ahireti

Ulet dukshmëria në disa rrugë të Maqedonisë

Radio-Ahireti

Maqedoni: 749 raste të mosmbajtjes së maskave për mbrojtje nga COVID-19

Radio-Ahireti

Maqedoni, ulet numri i studentëve të diplomuar në studimet deridiplomike

Radio-Ahireti