edhe-21-viktima-nga-covid-19-ne-shqiperi

Edhe 21 viktima nga Covid-19 në Shqipëri

Koronavirusi vijon të marrë jetë njerëzish në Shqipëri. 21 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Numrin më të lartë e ka Tirana, me 9 viktima, 2 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Kavaja, 1 qytetar nga Vlora, 1 qytetar nga Berati, 1 qytetar nga Shkodra, 1 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Kolonja, 1 qytetar nga Dibra, 1 qytetar nga Korça, 1 qytetar nga Elbasani, 1 qytetar nga Bulqiza, të moshave 22-87 vjeç.Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja pozitive në 3308 testime të kryera.Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 320 raste në Tiranë, 50 në Durrës, 41 në Berat, 40 në Shkodër, 32 në Korçë, 26 në Gjirokastër, 21 në Kolonjë, 20 në Sarandë, 17 në Kavajë, 16 në Kamëz, 13 në Krujë, nga 12 raste në Fier, Elbasan, nga 11 raste në Lezhë, Përmet, 10 në Kuçovë, nga 9 raste në Kurbin, Pukë, Mat, Malësi e Madhe, 8 në Mallakastër, nga 7 raste në Pogradec, Fushë Arrëz, nga 6 raste në Vlorë, Tepelenë, Maliq, nga 5 raste në Kukës, Tropojë, Ura Vajgurore, 4 në Vorë, nga 3 raste në Devoll, Has, Skrapar, nga 2 raste në Lushnje, Dibër, Himarë, Peqin, Memaliaj, Shijak, Libohovë, nga 1 rast në Rrogozhinë, Librazhd, Delvinë, Divjakë, Prrenjas, Patos, Këlcyrë.Këtë të shtunë janë kryer 1110 vaksinime anti-Covid dhe që nga fillimi i vaksinimit janë kryer 19,357 vaksinime.

Janë shëruar 742 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 74,352 që nga fillimi i epidemisë.Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 639 pacientë, 35 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar

The post Edhe 21 viktima nga Covid-19 në Shqipëri appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kurti s’ka kufizime të jetë kryeministër

Radio-Ahireti

Holandë, një agresor djeg xhaminë në ndërtim

Radio-Ahireti

Fëmijët sirianë në kampet në Idlib nuk arrijnë të blejnë lodra, paratë u mjaftojnë vetëm për bukë

Radio-Ahireti

Kosovë, propozohet përfshirja e PKK/PYD-së dhe FETO-s në listën e organizatave terroriste

Radio-Ahireti

Partitë dënohen me mbi 200 mijë euro për thyerjen e heshtjes zgjedhore dhe kodit të mirësjelljes

Radio-Ahireti

Stoltenberg: Turqia është një aleate e rëndësishme

Radio-Ahireti