edhe-58-vendvotime-shkojne-ne-rinumerim,-kqz-jep-arsyjet

Edhe 58 vendvotime shkojnë në rinumërim, KQZ jep arsyjet

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është vendosur që të shkojnë në rinumërin votat edhe të 58 vendvotime të tjera.

Deri tani numri i përgjithshëm i vendvotimeve që rinumërohen shkon në 564 vendvotime.

Arsyet e rinumërimit kanë të bëjnë me: bartje të gabuar të votave në formularin e subjekteve politike apo 35 vendvotime, bartje të gabuar të votave në formularin e kandidatëve apo 6 vendvotime, kandidati apo kandidatët kanë më shumë vota sesa subjekti politik apo 370 vendvotime, dhe subjekti ka vota, ndërsa kandidatët jo dhe anasjelltas.

The post Edhe 58 vendvotime shkojnë në rinumërim, KQZ jep arsyjet appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Gjermania dhe Franca kërkojnë formimin sa më të shpejtë të Qeverisë si dhe zgjedhjen e presidentit

Radio-Ahireti

Kurti: Ose mbi 80 vota në kuti për Vjosa Osmanin, ose mbi 500 mijë vota në kuti për Vetëvendosjen

Radio-Ahireti

Rasti ‘’Karaçeva”, arrestohen edhe tre zyrtarë policorë

Radio-Ahireti

Konjufca i kërkon Kurtit të propozojë mandatarin për Kryeministër

Radio-Ahireti

Afër 100 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

Radio-Ahireti

Pavarësisht se nuk është e ndaluar, Policia dënon imamin e xhamisë në Kamenicë – shkak prezencës mbi 10 persona në xhuma

Radio-Ahireti