edhe-lutfi-haziri-kandidat-per-kryetar-te-ldk-se

Edhe Lutfi Haziri kandidat për kryetar të LDK-së

Sot, Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbajti mbledhjen e rradhës me qëllim të përgatitjes sa më të mirë të Kuvendit të LDK-së, përkatësisht Kuvendit për zgjedhjen e Kryetarit të LDK-së.

Në mbledhje u dakordua për përgatitjet e nevojshme dhe të domosdoshme për mbledhjen e Kuvendit dhe në parim u konfirmuan edhe emrat e delegatëve të Kuvendit, të cilët janë konfirmuar nga secila degë e LDK-së.

Në mbledhjen e sotme, u paraqitën edhe dy kandidatura për Kryetar të LDK-së. Kandidaturat për Kryetar të LDK-së i paraqitën z. Lutfi Haziri nënkryetar i LDK-së dhe Kryetar i Gjilanit si dhe z. Lumir Abdixhiku, anëtar i Kryesisë së LDK-së.

Në mbledhje gjithashtu u shpreh se ka edhe kandidatura tjera, që mund paraqiten ditëve në vijim.

The post Edhe Lutfi Haziri kandidat për kryetar të LDK-së appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Akuzohet imami në Francë për deklaratën se Erdoğan administron pandeminë më mirë se Macron

Radio-Ahireti

Vdes edhe babai i 15-vjeçarit të vrarë në Gradicë të Drenasit

Radio-Ahireti

Erdogan letër Kurtit, ka një kërkesë për të

Radio-Ahireti

KFOR-i Turk donacion me karroca për Qendrën e kujdesit për fëmijë me nevoja të veçanta në Shtime

Radio-Ahireti

Shefi i UNICEF-it në Kosovë: Sonte vijnë shiringat që do përdoren për vaksinat anti-COVID

Radio-Ahireti

DnV: Deri në ora 13:00 kanë votuar 19.8% e votuesve

Radio-Ahireti