Image default

Edhe një infermiere kosovare humb jetën nga Covid-19

Edhe një infermiere kosovare ka humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Sindikata e Infermierëve të Kosovës, ka njoftuar se Miradije Pllana-Hoti, infermiere në Klinikën e Neurologjisë, QKUK, ka vdekur si pasojë e infektimit me Covid-19,

Me këtë rast edhe i ka shprehur ngushëllime familjes dhe të gjithë kolegëve e dashamirëve të saj.

Ky është telegram ngushëllimi i Sindikatës së Infermierëve të Kosovës

Telegram ngushëllimi

Sindikata e Infermierëve të Kosovës, me pikëllim të thellë ka marrë lajmin se nga virusi COVID-19, ka ndërruar jetë Miradije Pllana-Hoti, infermiere në Klinikën e Neurologjisë, QKUK.

Do të kujtohet si profesioniste e përkushtuar në punë dhe që nuk ndaloi së shërbyeri pacientëve, përgjatë shumë viteve.

Në emër të Sindikatës së Infermierëve të Kosovës, familjes së ndjerës dhe gjithë kolegëve, ju shprehim ngushëllimet më të sinqerta.

Kryesia

Sindikata e Infermierëve të Kosovës

The post Edhe një infermiere kosovare humb jetën nga Covid-19 appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Maqedoni e Veriut, 7 të vdekur dhe 347 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Mercenarë rusë shihen në qytetin Sirte të Libisë

Radio-Ahireti

Pesë të vdekur dhe 282 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Turqi, urdhër arrest për arrestimin e 44 pjesëtarëve të FETO-s

Radio-Ahireti

Erdhi nga Gjermania por mërgimtari thotë se nuk mundi të votojë

Radio-Ahireti

Kosovë, tre xhami të dëmtuara dhe një e rrënuar tërësisht si pasojë e vërshimeve të 11 janarit

Radio-Ahireti