egjipt:-te-pakten-20-te-vdekur-nga-zjarri-ne-nje-fabrike-rrobash

Egjipt: Të paktën 20 të vdekur nga zjarri në një fabrikë rrobash

Pesëmbëdhjetë kamionë zjarrfikës u dërguan për të shuar flakën e madhe ndërsa tymi lëshohej në zonë.

Shkaku i zjarrit, i cili shpërtheu në uzinën katër katëshe në Obour, një lagje periferike e zonës më të madhe të Kajros, nuk dihej menjëherë, sipas një deklarate të lëshuar nga qeveria. Prokurori i shtetit ka ngarkuar një ekip të hetojë zjarrin, thanë burime mjekësore për agjencinë e lajmeve AFP. Egjipti ka pasur një varg zjarresh në vitet e fundit, pasi ndërtesa të dobëta janë ndërtuar pa standarde sigurie mes një vakumi institucional pas revolucionit të vitit 2011 në vend. /Mesazhi.com

The post Egjipt: Të paktën 20 të vdekur nga zjarri në një fabrikë rrobash appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Këshilltari i Kurtit i kundërpërgjigjet Grenellit: Si amerikan, jam krenar që punoj me Albinin dhe VV-në

Radio-Ahireti

Kurti: Nuk mund të ketë Asociacion një-etnik në Kosovë

Radio-Ahireti

Miliarderi çek mes 5 të vdekurve në rrëzimin e helikopterit në Alaskë

Radio-Ahireti

Reagojnë për ndalesën e nikabit në Shri Lankë

Radio-Ahireti

Keqpërdorimi me subvencione në bujqësi, arrestohen dy persona në Gjilan

Radio-Ahireti

PSD aksion simbolik: Albin Kurti “riciklim i mendësisë së vjetër”

Radio-Ahireti