elezi:-numerimi-i-votave-nga-diaspora-fillon-brenda-disa-diteve

Elezi: Numërimi i votave nga diaspora fillon brenda disa ditëve

“Momentalisht në QNR jemi duke pranuar materiale të ndryshme zgjedhore nga komuna të ndryshme. Pastaj janë disa procedura siç është skanimi i listave përfundimtare të votuesve dhe brenda disa ditëve do të fillojmë procesin e numërimit të votave”, tha ai për RTV Dukagjinin.

Elezi thotë se është e vështirë të dihet shpallja e rezultatit përfundimtarë.

“Edhe pas shpalljes së rezultatit përfundimtarë subjektet politike dhe kandidatët kanë të drejtë të ankohen”, shtoi ai.

Elezi thotë se këto zgjedhje ishin më mirë të organizuara nga ato paraprake edhe pse sipas tij ishin pak ditë në dispozicion për t’u përgatitur për procesin.

TË ngjajshme

Ambasada në Izrael, pa ndikim në raportet ekonomike Kosovë – Turqi

Radio-Ahireti

Klinaku: Gjykatës Speciale nuk i intereson drejtësia, por se si t’i arsyetoj milionat e shpenzuara

Radio-Ahireti

Biden: Të hënën do të bëjmë një njoftim për Arabinë Saudite

Radio-Ahireti

Sot mot me diell dhe ftohtë

Radio-Ahireti

Ahmeti thumbon Kurtin: Me shku dikur te varri i Rugovës ishte blasfemi, do të kryqëzonin

Radio-Ahireti

Pas një viti nga seanca e fundit, dalin para gjykatës Ukë Rugova dhe të tjerët për krim të organizuar lidhur me vizat italiane

Radio-Ahireti