eliza-hoxha-tregon-se-a-po-menaxhohet-mire-pandemia-nga-qeveria-kurti

Eliza Hoxha tregon se a po menaxhohet mirë pandemia nga qeveria Kurti

“Ky vendim është i vonë dhe i kotë. Një vendim në një kohë kur ekonomia është e lënduar dhe gjithë bota po vaksinohet. Ne kemi refuzuar vaksina”, tha Hoxha.

“Ka diçka që më bën përshtypje. Ka kaluar një vit dhe ne ende s’dimë se si me ju qasë si shoqëri dhe si politikëbërje”, theksoi ajo.

“S’do të rrimë duarkryq. Asnjëherë s’ka qenë më i rëndësishëm roli i opozitës. Mund ta kemi në rrezik edhe demokracie”, theksoi Hoxha.

Hoxha thotë se Covid-19 është sfidë e madhe. Ajo tregon edhe përvojën e saj me sëmundjen.

“Përnime është sfidë e jashtëzakonshme, e kam përjetuar vetë në korrik dhe vazhdoj me u përballë akoma me pasojat”, tha Hoxha në Pressing.

TË ngjajshme

Tre ministra brenda një viti, kaq para u shpenzuan për udhëtime, mëditje, dreka e karburant në MTI

Radio-Ahireti

Rusia paralajmëron kundërpërgjigje ndaj sanksioneve amerikane

Radio-Ahireti

Kurti: Në ditët apo javët e para të qeverisë do ta vendosim reciprocitetin ndaj Serbisë

Radio-Ahireti

Vaksina Moderna kundër COVID-19 ka dërguar 55 milionë doza në SHBA

Radio-Ahireti

Vërshimet në Fushë-Kosovë dëmtuan ekonomitë familjare me 500 mijë euro

Radio-Ahireti

I’a mori 9 mijë euro, si u mashtrua gruaja e sëmurë në Ferizaj

Radio-Ahireti