elon-musk-tani-kontrollon-gati-krejt-planetin-nga-hapesira

Elon Musk tani kontrollon gati krejt planetin nga hapësira

Raketa Falcon 9 do të dorëzojë serinë e fundit të 60 satelitëve Starlink në orbitë nga Qendra Hapësinore e NASA-s Florida këtë javë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të Starlink në orbitë në më shumë se 1,000.

Misioni, i quajtur Starlink 17, është më i fundit në planin e SpaceX. Vetëm një vit më parë, pasuria neto e Musk ishte 27 miliardë dollarë, gjë që nuk ishte e mjaftueshme që ai të shtyhej mes 50 njerëzve më të pasur në botë. Por në fillim të vitit 2021, Elon Musk u bë personi më i pasur në botë me një vlerë neto prej më shumë se 200 miliardë dollarë.

TË ngjajshme

Kaq para i fitoi Apple falë pandemisë

Radio-Ahireti

Elon Musk e pranon se disa njerëz do të vdesin gjatë përpjekjeve për të ndërtuar jetën në Mars

Radio-Ahireti

Instagram sjell një ndryshim të ri

Radio-Ahireti

Çfarë të bëni nëse ju bie telefoni në ujë, si ta shpëtoni

Radio-Ahireti

Apple nuk do ta prodhojë iPhone 13 dhe arsyeja është e çuditshme

Radio-Ahireti

​Këto janë mënyrat më të zakonshme të mashtrimit në internet

Radio-Ahireti