erdhi-nga-gjermania-por-mergimtari-thote-se-nuk-mundi-te-votoje

Erdhi nga Gjermania por mërgimtari thotë se nuk mundi të votojë

Një mërgimtar nuk është lejuar të votojë në një qendër të votimit në Podujevë.

Ai ka thënë se ka ardh nga Gjermania për të votuar, por që atij i është mohuar kjo e drejtë.

“Kam ardhur para një jave vetëm që të votojë, vetëm një familjar tonin e kanë lejuar të votojnë, kam qenë në listë të votuesve, kurse tash më kanë fshirë. Këtë as regjimi serb nuk e ka bërë, nuk e ka penguar votimin. Kjo është shkelje e të drejtave të njeriut”, ka theksuar ai për Rtv Dukagjinin.

Ai ka pohuar se nga Gjermani ka ardhur vetëm për të votuar pasi nuk ka dashur ta bëjë atë përmes postës.

The post Erdhi nga Gjermania por mërgimtari thotë se nuk mundi të votojë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Ndryshimi i politikës amerikane për imigracionin nxit fluksin në kufi

Radio-Ahireti

“Ec ma ndryshe”: Komunat e Kosovës janë ballafaquar relativisht mirë me pandeminë COVID-19

Radio-Ahireti

Raport: Murgeshat në Gjermani shitën fëmijët jetimë për abuzim seksual në vitet 1960-1970

Radio-Ahireti

Një i vrarë dhe dy të plagosur në Mitrovicë

Radio-Ahireti

Qeveria ndan 1 milion euro për kompensimin e dëmeve të shkaktuara në vërshimet e javës së parë të janarit 2021

Radio-Ahireti

69 të vdekur vetëm këtë muaj, mbi 9700 raste aktive me COVID-19

Radio-Ahireti